Hubnutí

5. 11. 2018, autor: Patrik Iláš

Jestli jste se rozhodli zhubnout, je potřeba si uvědomit, že až 70% úspěchu dělá kvalitní strava. Společně s fyzickou zátěží, odpočinkem a doplňky výživy, vám pomůže k vysněné postavě. Žádné zázračné pilulky neexistují.

Jestli jste se rozhodli zhubnout, je potřeba si uvědomit, že až 70% úspěchu dělá kvalitní strava. Společně s fyzickou zátěží, odpočinkem a doplňky výživy, vám pomůže k vysněné postavě. Žádné zázračné pilulky neexistují. 

Co se týče cvičení, ideální je kombinace silového tréninku s aerobní činnosti. Silový trénink by měl trvat cca 60 min., kdy počty opakování by se měly pohybovat mezi 8 a 12. Potom by mělo přijít kardio - cca 20 minut. Kdysi se tvrdilo, že ideální pro aerobní trénink je cvičit při tepové frekvenci kolem 60% z maximální tepové frekvence. Pro spalování tuků je ale více účinný tzv. HIIT (vysoce intenzívní intervalový trénink), kdy se střídá rychlá intenzita cvičení (20 vteřin) s pomalou (10 vteřin). Obrovskou výhodou tohoto tréninku je, že tělo spaluje tuky ještě 24 hodin po jeho skončení. Nevýhodou je, že tento trénink je víc náročný.

Neměli by jsme zapomínat na odpočinek a regeneraci. Noční spánek by měl trvat 6 - 8 hodin.

Princip hubnutí spočívá v tom, že bychom měli vydat více energie, než přijmout. Je dobré vědět, jaký je náš bazální metabolismus, pod který by se náš kalorický příjem neměl nikdy dostat. Při redukci váhy není naším nepřítelem tuk, ale jednoduché cukry. Ty by jsme měli omezit na minimum a nahradit je komplexními sacharidy, jako je rýže, ovesné vločky, těstoviny, celozrnné pečivo..., které nám dodávají energii dlouhodobě. Pokud nemůžeme bez jednoduchých cukrů být, nejmenší zlo je jejich konzumace po fyzické zátěži. Tělo by nemělo hladovět, proto se doporučuje přijímat potravu každé tři hodiny.

Protože tělo potřebuje z něčeho žít a sacharidy jsme mu v dietě omezili, je potřeba zvýšit bílkoviny a tuky. Příjem bílkovin u mužů by se měl pohybovat kolem 2 gramů na 1 kg tělesné hmotnosti, u žen 1,6 g. Ideální zdroje bílkovin jsou maso, vajíčka, tvaroh, maso, sója, luštěniny... Protože je velmi obtížné z běžné stravy tolik bílkovin dosáhnout, zařazujeme z doplňků výživy Protein - ideálně syrovátkový, vyrobený šetrnou metodou CFM a aby měl kolem 80% bílkovin. Pro ochranu svalové hmoty se využívají aminokyseliny BCAA a glutamin

Jako zdroje tuků se v běžné stravě doporučují ke konzumaci mořské ryby, které by se měly jíst aspoň 2x týdně, různé druhy ořechů, žloutky, avokáda... Z doplňků výživy tuky doplňují omega 3 mastné kyseliny.

Na co bychom taky neměli zapomenout jsou Vitamíny a minerály. Dalším pomocníkem z doplňků výživy jsou spalovače tuků. Jejich význam bych až tak nepřeceňoval, ale mohou být příjemným pomocníkem. Ať jsou to komplexní spalovače, které se skládají z více účinných látek nebo samotné látky, jako je synefrinkofein...

Když už se rozhodnete zatočit s tuky, zajděte si na diagnostické měření, kde se dozvíte, jak na tom přesně s tuky, svaly, vodou jste. Popř. si můžete zakoupit speciální domácí váhu, která tohle všechno dovede. Nenechte se odradit, když tuky půjdou pomalu dolů. Není to otázka dnů, ale týdnů. Ideální pro Vaše tělo je, když za měsíc ze svého těla odpářete 2 kg tuku.

Možná jste nevěděli, že tuky se pálí ve svalové buňce. Proto čím více svalů budete mít, tím více spálíte tuků.

fitness-3167418__340-nahled

Komentáře

Ještě nebyl napsán žádný příspěvěk. Buďte první!

Přidejte Váš příspěvek

(youtube) (foto)
Text: *

*) Povinné položky

Zákaznický servis

Patrik Iláš - prodejce 
Tel.: 606 838 221
obchod@fitness13.cz 

Těším se na Vás v naší kamenné prodejně.

© Fitness 13